نیوکلیپ

پیوندها
  • ۰
  • ۰


فرماندار تبریز: تعطیلی مدارس به دلیل پایین بودن آلودگی هوا منتفی است

تبریز- ایرنا- فرماندار شهرستان تبریز اعلام کرد: تعطیلی مدارس این شهر فردا / چهارشنبه/ به دلیل پایین بودن میزان آلودگی هوا، منتفی است.

رحیم شهرتی فر سه شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: هرچند آلودگی هوای تبریز در شرایط ناسالم بوده و برای افراد بیمار و خردسال مشکل ساز است، اما چون به حد اضطرار نرسیده است، تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس تبریز اتخاذ نشده است.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا همراه با مه غلیظ در تبریز موجب کاهش افق دید شده است، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی و همچنین برآوردهای محیط زیست استان انتظار می رود تا صبح فردا / چهارشنبه / با افزایش وزش باد، به میزان قابل توجهی از حجم آلودگی هوای تبریز کاسته شود.

شهرتی فر ادامه داد: هم اکنون شرایط آب و هوائی تبریز برای افراد حساس خطرناک است و این شهروندان باید مسایل ایمنی و بهداشتی را مراعات کنند.

وی ، دلیل اصلی وضعیت هوای کنونی تبریز را سکون هوا، رطوابت بالا، سرعت پایین باد و نیز آلودگی همراه با مه غلیظ عنوان کرد.

در همین ارتباط مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی ، میزان آلودگی هوای تبریز را 135 پی اس آی اعلام کرده است.

به گزارش ایرنا، طبق استانداردهای جهانی میزان پی اس آی موجود در هوا بین 100 تا 200 نشان دهنده وضعیت هشدار، 200 تا 300 وضعیت اظطرار و بیش از عدد 300 شرایط بحرانی می باشد.

عدم خروج غیرضروری از منزل، کاهش فعالیت بیماران قلبی ریوی و مبتلا به آسم به خصوص در فضای باز، کاهش حضور دانش آموزان در فضای باز، کاهش فعالیت های بدنی، کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی، تنظیم موتور خودروها، جلوگیری از فعالیت هایی که در معابر موجب افزایش آلودگی می شود از جمله روشن کردن آتش، عملیات قیرکاری و سوزاندن لاستیک، از رفتارهای تاکید شده در وضعیت هشدار آلودگی هواست.

آلودگی هوای تبریز از هفت روز قبل شروع و این شرایط همچنان ادامه دارد.

دیروز تبریز آلوده ترین هوای کشور را داشت.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی، هم اکنون برودت هوای تبریز 8 درجه سانتی گراد زیر صفر همراه با مه غلیظ بوده و سرعت باد دو متر بر ثانیه است.

در حال حاضر رطوبت نسبی در تبریز 93 درصد است.

انتهای پیام
/ منبع: ایرنا