نیوکلیپ

پیوندها
  • ۰
  • ۰

----------------------------------------------------------------

نتیجه نهایی : دورتموند 8 - لژیا 4
----------------------------------------------------------------
دانلود فیلم خلاصه بازی دورتموند 8-4 لژیا 2 آذر 95
----------------------------------------------------------------
جدول رده بندی لیگ قهرمانان اروپا (2016-2017) - گروه F

----------------------------------------------------------

پیروزی پرگل دورتموند مقابل لژیا

بروسیا دورتموند با پیروزی 8-4 مقابل لژیا، یک گام دیگر به صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان به عنوان تیم اول نزدیک شدند.


به گزارش "ورزش سه"، شاگردان توماس توخل در این دیدار از تیم میهمان عقب افتادند اما در همان نیمه اول بازگشت فوق العاده ای داشتند و در نهایت به یک پیروزی پرگل رسیدند.

 

دورتموند بازی را بهتر آغاز کرد اما این تیم میهمان بود که در دقیقه 10 به گل رسید. روی یک غافلگیری، لژیا پشت محوطه جریمه دورتموند صاحب موقعیت شد و این الکساندر پریوویچ بود که روی پاس وادیس اودجیدیا اوفوئه، با یک ضربه دقیق، دروازه وایدن فلر را باز کرد.

 

اما این برتری تنها 7 دقیقه پایدار بود و زردها در دقیقه 17 توسط شینجی کاگاوا به گل تساوی رسیدند. روی یک حرکت تیمی و پاس عالی عثمان دمبله به دهانه دروازه، کاگاوا صاحب موقعیت شد و با ضربه سر، دروازه را باز کرد.

 

تنها یک دقیقه بعد، کاگاوا بار دیگر موفق به گلزنی شد و دورتموند 2-1 پیش افتاد. این بار هم دمبله با یک پاس خوب، کاگاوا را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد و او هم بعد از یک چرخش دیدنی، توپ را به گوشه دروازه حریف فرستاد.

 

 

دو دقیقه بعد، نوری شاهین اختلاف را به دو گل افزایش داد. روی ضربه آزاد مارکو رویس و اشتباه دروازه لژیا، نوری شاهین توانست حساب کار را 3-2 کند.

 

این نتیجه هم تنها چهار دقیقه پا برجا بود و در دقیقه 24، پریوویچ، با زدن گل دوم لژیا، اختلاف را بار دیگر به حداقل کاهش داد. باز هم روی موقعیتی که از سمت چپ محوطه جریمه دورتموند تدارک دیده شده بود، پاس رو به عقب بارتوش برشینسکی پشت محوطه شش قدم به پریوویچ رسید و او با ضربه ای دقیق، دروازه را باز کرد.

 

پس از این بار دیگر بازیکنان دورتموند ابتکار عمل را در دست گرفتند و در فاصله 3 دقیقه، دو بار دیگر به گل رسیدند.

 

ابتدا روی ضدحمله سریع و فرار مارکوس رویس، دمبله صاحب موقعیت شد و بعد از به هم ریختن خط دفاعی لژیا، دروازه را باز کرد.

 

سه دقیقه بعد نوبت رویس بود که گل پنجم زردها را به نام خود ثبت کند. روی یک حرکت تمرین شده از بازیکنان دورتموند، شینجی کاگاوا پشت مدافعان لژیا صاحب توپ شد و با یک پاس در عرض، رویس را در موقعیت گلزنی قرار داد. او هم با یک بغل پای ساده دروازه را باز کرد.

 

در دقایق باقی مانده نیمه اول، دورتموند می توانست باز هم به گل برسد اما این اتفاق رخ نداد و نیمه اول با برتری 5-2 زردها به پایان رسید.

 

نیمه دوم هم با حملات دورتموند آغاز شد و بعد از یکی دو حمله نصفه و نیمه، رویس در دقیقه 52، گل ششم زردها را به ثمر رساند. باز هم عثمان دمبله بود که در نقش گلساز ظاهر شد و ارسال دقیق او به دهانه دروازه را رویس با ضربه ای راحت، تبدیل به گل کرد.

 

 

بازیکنان لژیا خیلی سریع به این گل واکنش نشان دادند و در دقیقه 57، یکی از گل های خورده را جبران کردند. روی یک ضدحمله سریع بود که پاس دقیق میروسلاو رادوویچ، میکال کوچارژیک را با وایدن فلر تک به تک کرد و او با ضربه ای فنی، حساب کار را 6-3 کرد.

 

علی رغم سه گل اختلاف، حملات دورتموندی ها ادامه پیدا کرد و فیلیکس پاسلاک در دقیقه 81، گل هفتم زردها را به ثمر رساند. بعد از اینکه دروازه بان لژیا با یک واکنش دیدنی، ضربه شورله را برگشت داد، پاسلاک ضربه برگشتی را تبدیل به گل کرد.

 

دو دقیقه بعد، لژیا موفق شد بار دیگر اختلاف را کاهش دهد. روی اشتباه بازیکنان دورتموند، لژیا صاحب موقعیت شد و نیکولیچ کار را تمام کرد.

 

اما این هم پایان کار نبود و در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، مارکو رویس با زدن گل هشتم تیمش، هت تریکش در این دیدا تکمیل کرد. این بار او روی پاس اوبامیانگ در محوطه جریمه لژیا صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق به زاویه مخالف کار را تمام کرد  تا دورتموند با نتیجه 8-4 به پیروزی برسد.


انتهای پیام/

منبع: ورزش 3