نیوکلیپ

پیوندها
  • ۰
  • ۰

برچسب ها: زمان بازی ایران و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی 2018، ایران با کره‌جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه همگروه شد، جام جهانی 2018 | نتایج و فیلم و جدول بازیهای ایران در مقدماتی جام جهانی 2018، برنامه بازی‌های ایران در مقدماتی جام‌جهانی 2018، جام جهانی 2018 (روسیه)، مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ (آسیا)، مخالفت فیفا با تقاضای فدراسیون فوتبال ایران؛ تاریخ بازی ایران-کره در تهران تغییر نمی کند، مرحله نهایی


زمان بازی ایران و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی 2018 تغییر نمیکند!

-----------------------------------------------------------------------------------------------
برنامه (زمان، تاریخ و ساعت) بازیهای ایران در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه
-----------------------------------------------------------------------------------------------
درحالیکه بر اساس قرعه کشی انجام شده، بازی ایران وکره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ بایستی روز سه شنبه ۲۰ مهر باید برگزار شود، فدراسیون فوتبال ایران در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا خواستار تغییر یک روزه یا دو روزه این بازی از روز سه شنبه ۲۰ مهر به دوشنبه ۱۹ مهر شده بود.

وبسایت نود: دلیل ارسال این نامه، همزمان بودن بازی حساس ایران و کره جنوبی با روز تاسوعای حسینی بود. سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ برابر با ۹ محرم ۱۴۳۸ تاسوعای حسینی است.

فدراسیون فوتبال ایران خواستار تغییر تاریخ بازی به روز ۱۹ مهر ۹۵ شده بود که در نهایت فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر تاریخ این بازی موافقت نکرد تا بازی در همان روز تاسوعا در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به این دلیل با تاریخ بازی مخالفت کردند که روز برگزاری بازی فیفادی است و با توجه به برگزاری بازیهای هفته سوم مقدماتی جام جهانی در روز  ۱۵ مهر امکان جابجایی تاریخ بازی وجود ندارد و زمان استراحت تیم کره جنوبی کمتر از دیگر تیم ها خواهد شد. البته فدراسیون فوتبال کره جنوبی هم با تغییر تاریخ بازی مخالفت کرده بود.

 البته این اتفاق یک بار در عرصه باشگاهی افتاد و استقلال تهران یک روز قبل از تاسوعای حسینی در سال ۷۸ در مرحله نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا میزبان دالیان چین بود که استقلال با نتیجه چهار بر سه به پیروزی رسید.

انتهای پیام/
منبع: نود